[bws_google_captcha]

2022'de Satış Ortağı & E-postalarınızda Bağlantıları ? - Bilonu

2022’de Satış Ortağı & E-postalarınızda Bağlantıları ?

satış ortağı

Yazı İçeriği

Bağlı kuruluş promosyonu nedir?

“Bir satış ortağı promosyonu nedir?” diye merak ediyorsanız. daha sonra size iyi bir giriş sağlayan Affiliate Marketing için 12 İpucu başlıklı makaleme göz atın. Bağlı kuruluş pazarlaması, Bilonu’daki okuyucularımızın bize para kazandıklarını söylemelerinin en yaygın yoludur; bu benim birincil gelir kaynaklarımdan biri ve blogunuzdan para kazanmayı düşünüyorsanız, ilk gelirlerinizden biri olarak düşünmenizi tavsiye ettiğim bir gelir akışı.

Bağlı kuruluş pazarlamasını açıklamanın belki de en basit yolu, bir yayıncı olarak başka bir işletmenin ürün veya hizmetini tanıttığınız için, birileri blogunuzda kendi sitelerine giden bir bağlantıyı takip ettiğinde ve daha sonra bir şeyler satın aldıklarında size bir komisyon ödeyerek ödüllendirilmenizdir.

E-postalarınızda Hangi Bağlantıları Kullanacaksınız?

Bugün, bir bağlı kuruluş ürününü tanıtan listenize bir e-posta gönderdiğinizde bağlantıların nereye işaret etmesi gerektiği hakkında konuşmak istiyorum.

Listenize bir bağlı kuruluş ürününü tanıtan bir e-posta gönderiyorsanız, şunları yapın:

a) Doğrudan ürün yaratıcısının satış sayfasına bağlantı veren bağlı kuruluş bağlantısını gönderin veya

b) O ürün hakkında bir yazı yazıp blogunuza koydunuz mu ve bu bağlantıyı e-postanızda mı kullandınız?

Her iki yaklaşımı da benimsemek için bazı iyi nedenler var.

Peki satış ortaklığına nasıl başlayabilirim

 

Satış Sayfasına Doğrudan Satış Ortaklığı Bağlantısı

Doğrudan tanıtımını yaptığınız ürünün satış sayfasına bağlantı veren bağlı kuruluş bağlantısını kullanmayı düşünmenizin nedeni şudur:

Bunun için Online Satış Mağazaları var dilerseniz trendyol satış ortaklığı başvuru formu

Yada çiçeksepeti satış ortaklığı Gibi noktarlarda da satış yapabilirsiniz.

 1. Sepete ekle düğmesine daha hızlı basarak okuyucunuzu onlara yaklaştırır. İsterseniz bir tıklamayı kaldırır. İnsanları doğrudan e-postanızdan ürün satış sayfasına gönderiyorsanız, arada bir orta sayfa olmadan doğrudan oraya gönderiyorsunuz. Bu, her zaman o ürünü bir sepete koyup kontrol etme şanslarını arttırır. İş bitmiş.
 2. Satış sayfası iyi olduğunda – iyi tasarlanmış ve iyi optimize edilmiş ve iyi harekete geçirici mesajlara sahip – dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksektir, bu nedenle işiniz okuyucunuzu/potansiyel alıcınızı satış sayfasına çekmektir. Gönderdiğimiz e-postada bir yığın ön satış yapmamız gerekmiyorsa. Bir e-posta gönderiyorsak ve sadece satış sayfasının kendini sattığını, ürünün kendisini sattığını düşünüyorsak, muhtemelen nispeten kısa bir e-posta gönderip “Bak, tüm ayrıntıları buradan alabilirsin” diyeceğiz ve sonra onlara bağlantıyı ver.Bunun bir örneği geçen yıl olabilir. Her yıl Dijital Fotoğraf Okulu’nda ‘Noel’in On İki Günü’ kampanyası yapıyoruz. O 12 gün boyunca yaptığımız tanıtımlardan biri olarak, geçmişte tanıtımını yaptığımız bir kursun tanıtımını yapıyorduk, izleyicilerimizle birlikte dönüştüğünü biliyorduk ve satış sayfası tek kelimeyle harikaydı. Satış sayfasında harika bir video vardı, iyi yazılmış bir kopyası vardı, ürünü gerçekten iyi sattı. Okurlarımız için iyi bir eşleşme olduğunu biliyorduk, tek yapmamız gereken okuyucularımızın o sayfayı görmelerini sağlamak olduğunu biliyorduk ve bu ürünü satın alacak oldukça iyi bir yüzdesi vardı.Doğrudan o satış sayfasına bağlantı vermekte hiç tereddüt etmedim. Satış sayfasının kendisi çok iyi bir iş çıkardığı için ürünün ne olduğunu ve her şeyi açıklayan bir blog gönderisine bağlantı koymaya gerek yoktu. Bu benim idealim. Bir ürünü her tanıttığımda yapmak istediğim şey bu, insanları açılış sayfasına çekmek istiyorum.
 3. Veya ön satışı e-postanın kendisinde yaparsak ve dönüştürülecek fazla bir şey yoksa ve müşterileri doğrudan satış sayfasına yönlendirebilirsek

 

Kendi Blogunuza Bağlantı

İnsanları doğrudan o açılış sayfasına göndermemeyi ve onları başka bir hedefe, ideal olarak kendi blogunuza göndermeyi düşünmeniz gereken zamanlar vardır:

 1. Satış sayfası olan bir ürünün tanıtımını yapıyorsanız, ürünü gerçekten satma konusunda harika bir iş çıkarmadığını düşünüyorsunuz.
  Örnek Ürünün adını vermeyeceğim, ancak birkaç yıl önce Digital Photography School’da tanıtımını yaptığım bir ürünü düşünebilirim. Bir e-kitaptı. E-kitap harikaydı, izleyicilerimiz için gerçekten çok uygundu, ürünün kendisi izleyicilerimiz için mükemmeldi, ancak e-kitabı yazan kişi, bir pazarlamacıdan daha iyi bir e-kitap yazarıydı.Açılış sayfalarına baktığımda, “Hayır, bu sayfanın bu ürünü gerçekten çok iyi satacağından emin değilim. Ürünü biraz daha önceden satmam gerekebilir.” Okuyucularımı açılış sayfasına göndermek yerine, bloguma ürünle ilgili bir inceleme yazdım. Bu inceleme, başlı başına bir açılış sayfası işlevi gördü. İncelemede ürünün kimin için harika olacağından, ne hakkında olduğundan bahsettim, e-kitabın bazı bölümlerini inceledim. Sanırım yazarın izniyle e-kitaptan bir veya iki ekran görüntüsü bile kullandım. İçindekileri gösterdim ve gerçekten kitabın artıları ve eksileri hakkında konuştum (doğal olarak artıları eksilerinden daha fazlaydı).Bu inceleme yazısı bir açılış sayfası işlevi gördü ve aynı zamanda bir tür referanstı. İnsanlar satış sayfasına gitmek için satış ortağı bağlantısını tıkladıklarında, satın almaya hazırdılar. Açılış sayfasının onları bir yığın ikna etmesine gerek yoktu. En iyi tasarım olmadığı için muhtemelen onları ikna edemezdi, ancak umarım, incelemem onları o ürünü satın alacak kadar ısıttı ve açılış sayfasının kendisine gerçekten çok fazla dikkat etmediler.
 2.  Bir incelemenin kendisinin ürünü satmaya yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız.
  Bazen satış sayfası iyidir, ancak yine de, o ürün hakkında gerçekten derinlemesine konuştuğunuzu duyarlarsa okuyucularınızın daha iyi yanıt vereceğini düşünüyorsunuz. Bu, yıllar içinde Bilonu’da biraz yaptığım bir şey. Burada, aynı zamanda üyesi olduğum Bilonu’da kullandığım bir aracı nasıl kullandığımı gözden geçirebilirim. Şimdi, onları doğrudan bağlı kuruluş bağlantısına göndermek yerine bunu yapmamın nedeni, ürünü ve onu nasıl kullandığımı göstermenin aslında satın alma şanslarını da artıracağını düşünüyorum. Bu, bir bağlı kuruluş ürününü tanıtmanın gerçekten iyi bir yolu olabilir. Bu, ürünü gerçekten kullandığınızı gösterir ve okuyucularınıza ürünü nasıl kullanacakları konusunda onlara yardımcı olacak bazı ipuçları verir.
 3. Eğer o ürünü belirli bir süre boyunca birkaç farklı e-posta ile tanıtacaksanız Gerçekten iyi olduğunu düşündüğüm bir kursu, yazılımı veya hatta bir e-kitabı tanıtıyorsam, çok yönlü bir kampanya yapabilirim. terfi. Bu, onlara sadece bir e-posta göndermek ve “Bu ürünü satın alın. Bu gerçekten harika bir ürün”, onlara iki veya üç hafta içinde iki veya üç e-posta gönderebilirim. Her e-postanın kendisine farklı bir yaklaşımı olacaktır.
  1. İlk E-posta: Hedef kitlem için ürünü ve anlaşmayı duyurur. Okurlarım için her zaman özel fırsatlar elde etmeye çalışırım. Bu e-posta, “İşte bu e-kitap. Sana ve bu bonusa %50 indirim ayarladım.” O e-kitapta gerçekten yaptığım tek şey bu olabilir. Tabii ki ne olduğundan ve bazı özelliklerinden bahsedebilirim ama bu kadar.
  2. İkinci E-posta (bir hafta sonra): “İşte bu ürünün bir incelemesi.” Bu ürünü zaten duymuşlardır ve birçok insan muhtemelen zaten satın almıştır – hızlı hareket eden okuyucularımız, bize güvendikleri için önerdiğimiz her şeyi satın alan insanlar. Ama sonra biraz daha fazla bilgi edinmek isteyen başka bir okuyucu kesimi olacak. Bazı artıları ve eksileri duymak istiyorlar, tartmak istiyorlar ve belki de eylemde görmek istiyorlar.
   1. Alternatif olarak, o ürünün yaratıcısı ile röportaj yapar ve bunu bir blog yazısı olarak yayınlarız.
   2. Veya o e-kitabın yazarını veya o ürünün yaratıcısını bir konuk yazısı yazmasını ve bunu bloga koymasını sağlarız . Şöyle diyebilir, “Hey, sadece bir hatırlatma, işte önerdiğimiz bu ürün. Bu senin için bir anlaşma. Ayrıca incelememizi de okumak isteyebilirsiniz. ” Bu e-posta, tavsiyenize güvenen ve biraz daha fazla bilgi edinmek isteyenler için hem bağlantılara sahip olabilir.
  3. Üçüncü E-posta (üçüncü hafta): son şans hatırlatıcısı Örn. “Bu anlaşmanın bitmesine kırk sekiz saat kaldı.” Bu, yine doğrudan açılış sayfasına bağlanır.

Orada, çok yönlü bir kampanyanın zaman içinde farklı şeyler ileteceğini ve bu kampanya içindeki farklı hedeflere bağlanmak için bir zaman ve yer olduğunu görebilirsiniz.

Özetle

Benim için, bu gerçekten ürüne bakmakla, bir bağlı kuruluş olarak size verilen açılış sayfasına bakmakla ve bu açılış sayfasının o ürünü hedef kitlenize iyi bir şekilde satıp satmayacağına veya sizin de dahil olup olmayacağınıza karar vermekle ilgilidir. ortasında ve buna değip değmeyeceğine bakılmaksızın – bazı yönlerden riskli olan – sürece bu ekstra tıklamayı eklemek. Bu ekstra tıklama, insanların o ürünü satın alma şansını artıracaksa, o zaman kesinlikle ekstra tıklama eklemenin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

İdeal olarak, e-postanızı gönderdiğiniz zaman ile “Satın Al” seçeneğine tıkladıkları zaman arasında mümkün olduğunca az tıklama olmasını istersiniz, ancak bazen bu ekstra tıklama, okuyucularınızı bu satın alma işlemini yapmak için daha olası bir konuma getirmeye gerçekten yardımcı olur.

 

NOT: Bağlantı gizleme

Bağlı kuruluş bağlantıları hakkında bahsetmem gereken bir diğer önemli şey, kendi bağlantı gizleme hizmetinizi şu amaçlarla kullanabilmenizdir:

 1. URL’yi kısaltın (bazı bağlı kuruluş bağlantıları çok uzun ve çirkin)
 2. Bağlı kuruluş bağlantısını yeniden markalaştırın, böylece daha güvenilir görünecek
 3. Bağlı kuruluş tıklamalarını kendiniz izleyin

 

Kendi Blogunuzu Kurarak wordpress satış ortaklığı eklentisi Gibi Eklentiler ile Satış yapmayı da deneyebilirsiniz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık