Bir İnsan Çaresiz Kalınca Ne Yapmalı ? İntihar Çözüm Mü ? – 2022 #AslaUmudunuYitirme
  1. Anasayfa
  2. Blog

Bir İnsan Çaresiz Kalınca Ne Yapmalı ? İntihar Çözüm Mü ? – 2022 #AslaUmudunuYitirme

0

Yazı İçeriği

   Merhaba , öncelikle blog sayfamıza hoş geldiniz . Bugün konu olarak sizi mental açıdan geliştirip yön verecek bir içerik paylaşımı yapmak istedim .

İsterseniz blogumuza geçelim …

İlk Soru Olan İnsanda Belirginleşmiş Kimi Zaman Kurtulamadığı “Çaresizlik” Olarak Adlandırdığımız Duygu Durumundan Bahsedelim.

Çaresizliğin Tanımı : Çaresizlik, olumlu bir çözüme sahip olmama duygusudur. Mevcut koşullar karşısında iflas hissidir. Bir çıkış yolu bulamama, yetersizlik, yetkin olamama durumudur. Çoğu zaman bu duyguyu hissederiz ve güçsüz hissederiz. Umutsuzluğa benzer bir duygu. Umut beklentilerle ilgili olsa da, çaresizlik can sıkıntısı ve terk edilmeyle ilgilidir. Hepimiz birçok kez çaresizdik. En azından bebeklik döneminde çözüme ulaşamayınca ağladığımızı düşünürsek bu duyguya bağımlı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Her soruna bir çözüm olduğu gibi, bir soruna farklı çözümler ve farklı çözümlerin benzer uygulama alanları da olabilir. Çaresizliğin sebebi nedir? Büyük ihtimalle kendimize güvenmediğimiz içindir. Çare nedir ? Hayat zaten deneme yanılma üzerine kuruluyken çaresiz hissetmenin anlamı nedir? Tüm deneyimler hataya dayanır. Gerçek bir hatadır, biz gerçeği yanlıştan çıkarırız. Temeller her zaman varsayımlar ve yanlış anlamalarla oluşturulmuştur.

Çaresizliğin Sembolü Ektedir .
Çaresizliğin Sembolü Ektedir .

   İnsan öyle bir varlık ki bazen yüksek  bir uçurum kenarına çıkıp bağırmak istiyor. Elinden hiçbir şey gelmiyor. Bir insanı eleştirebilirsiniz , hakkında konuşabilirsiniz ama asla küçük düşüremezsiniz bu hem o insan için çaresiz olduğunun bir belirtisidir . Hem de o insan için çok olmasa bile uzun vadeli umutsuzluğu tetikler ve yol açar .

Siz siz olun asla kimseye umutsuzluğu ve olmazları empoze etmeye çalışmayın .

İkinci Soru Olan İnsanda Belirginleşmiş Kimi Zaman Kurtulamadığı “İntihar Çözüm Mü ?” Olarak Adlandırdığımız Kafa Karışıklığından Ve Bunalmış İnsan Psikolojisinden Bahsedelim.

ÖNCELİKLE AÇIKLAYAYIM BU HAYATTA NE OLURSA OLSUN İNTİHAR ASLA ÇÖZÜM DEĞİLDİR ! BUNU SAKIN AKLINDAN BİLE GEÇİRME !

İntiharın Sembolü :(
İntiharın Sembolü 🥺

   Sorunlarının üstesinden gelebileceklerinden çok daha büyük olduğunu düşünürsek, duygularının yoğunluğuyla alternatif çözümler göremedikleri bir durumda olan insanların intiharı düşündüklerini ve denediklerini görüyoruz. Tüm sıkıntıların sonu ve insanın kendi ölümü, zihninde kesin bir kaçış yolu olarak tasvir ettiği, bazen tek çıkış yolu gibi görünüyor. Ancak bu düşünceler geçicidir ve sorunlara farklı çözümler bulmak da mümkündür.

Bu blog yazısı https://emreersahin.com.tr/ sayfasına aittir , izinsiz kullanımı yasaktır .

Bugün size çaresizlik karşısında asla ne olursa olsun intiharın bir çözüm olmadığını gösterdim  . En içten sevgilerimle esenlikle kalın. 🙏🏻🙂

                                                                                                                                                                 – EMRE


English of Content : What to Do When a Person Becomes Desperate ? Is Suicide the Solution ?

   Hello , first of all welcome to our blog page . Today, as a subject, I wanted to place a content that will develop you mentally and give direction.

If you want, let’s go to our blog

Let’s Talk About the Feeling State That We Call “Helplessness”, Which Is the First Question That Has Become Obvious in a Person, Which He Sometimes Cannot Get Rid of.

Definition of Helplessness : Helplessness is the feeling of not having a positive solution. It is the feeling of bankruptcy in the face of current conditions. It is the state of not being able to find a way out, incompetence, incompetence. Many times we feel this emotion and feel powerless. A feeling similar to despair. While hope is about expectations, despair is about boredom and abandonment. We were all helpless many times. If we think that we cry when we can’t find a solution, at least in infancy, we can say that we are addicted to this feeling.

Just as there is a solution to every problem, there may be different solutions to a problem and similar application areas of different solutions. What is the reason for the helplessness? It’s probably because we don’t trust ourselves. What is the remedy ? What is the point of feeling helpless when life is already built on trial and error? All experiences are based on error. The truth is a mistake, we deduce the truth from the wrong. The foundations have always been formed by assumptions and misunderstandings.

It is a symbol of helplessness.
It is a symbol of helplessness.

   A person is such a being that sometimes he wants to go to the edge of a high cliff and shout. You can criticize a person, talk about them, but never humiliate. This is an indicator that they are desperate for a person. At the same time, it causes and leads to long-term despair, although not so much for that person.

Never try to impose despair and the impossible on anyone.

The Second Question, Which Has Become Obvious in People Who Sometimes Can’t Get Rid of It, Is “Suicide ” ? Let’s Talk About The Confusion And Overwhelmed Human Psychology, Which We Call “.

FIRST OF ALL, LET ME EXPLAIN THAT NO MATTER WHAT HAPPENS IN THIS LIFE, SUICIDE IS NEVER THE SOLUTION! DON’T EVEN THINK THAT !

The Symbol of Suicide :(
The Symbol of Suicide 🥺

   Considering that their problems are much greater than they can handle, we see that people who are in a situation where they cannot find alternative solutions with the intensity of their emotions are thinking about suicide and trying. The end of all troubles and one’s own death, which one portrays in one’s mind as a sure way of escape, sometimes seems to be the only way out. But these thoughts are temporary, and it is also possible to find different solutions to problems.

This blog post https://emreersahin.com.tr it belongs to the / page, unauthorized use is prohibited.

Today I showed you that suicide is not a solution, no matter what happens, please never give up in the face of desperation . stay with my sincere love and well-being. 🙏🏻🙂

– EMRE

plustema.com.tr & bilonu.com Co Founder Ich lerne Deutsch 🇩🇪 23"

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir